SER-TEKNİK FİDANCILIK (ZEYTİN, YEMİŞ,CEVİZ, NAR,)

30 YILLIK DENEYİMİMİZ İLE ZİRAAT İLE UĞRAŞAN ÜRETİCİ VE ÇİFTÇİLERİMİZİN HİZMETİNDE OLAN FİRMAMIZ, İLK BAŞLADIĞI FELSEFE İLE YOLUNA VE HİZMETİNE DEVAM ETMEKTEDİR. 0232-372-44-44 telefondan 7/24 saat siparişlerinizi iletebilirsiniz. ZEYTİN FİDANI ÇEŞİTLERİMİZ: Memecik : Çok eskiden beri Ege Bölgesinin ana ürünü durumunda bir çeşittir. Bir yıl verir Bir yıl vermez (yani periyodizite özelliği yüksektir.). Yağlık ve sofralık olarak değerlendirilir. Yağ oranı en iyi toprakta %23 geçmez, sofralık olarak ikinci sınıftır ve çekirdeği iridir.
  Gemlik : Diğer adı Trilye olan bu zeytin çok kaliteli siyah sofralık çeşittir. Ağaçları orta kuvvette orta büyüklükte, düzgün, yuvarlak taç oluşturur. Soğuğa ve kuraklığa dayanıklı olması büyük bir avantaj sağlar. Yağ oranı %30-35 oranlarındadır, sofralık kalitesi düşük olan meyveler yağlık olarak değerlendirilir. Sofralık olmasının yanında iyi bir yağlıktır. Kasım ayının ilk yarısında olgunlaşır. Fidanları çelikten üretilip, meyveler orta büyüklükte yuvarlağa yakın silindirik şekilde, parlak koyu siyah renktedir.
  Manzanilla : Yeşil salamuralık bir çeşit olup orta düzeyde kuvvetli ağaçları vardır. Ülkemize 1980'li yılların başında İspanya'dan gelmiştir. Meyveleri orta irilikte, yuvarlak şekillidir. Et çekirdekten kolay ayrılır, yağ oranı %25 olup çelikten üretilir. Yeşil hasat dönemi ekim ayıdır, siyah sofralık olarak da değerlendirilir Domat : Yabani çöğür üzerine aşı yaparak üretilir. En iyi yeşil ve turşuluk sofralıktır, yağ oranı %22 dir. Elle hasat edilirse her yıl ürün verir. Yeşil olum dönemi genellikle ekim ayının ikinci yarısında olur. Çekirdekleri çıkartılarak dolma yapılır (badem ,kırmızı biber ile).
  Ayvalık : Kurağa aşırı hassas bir çeşittir. İyi bir yağlık olmasına rağmen pembe iken salamura da olarak değerlendirilir. Yağ oranı %25-28 arasında değişir, meyveleri küçüktür Yamalak Sarısı : En iyi yeşil salamuralıklardan biridir. Ağaçları kuvvetli büyür, geniş ve yayvan taç oluşturur. Yağ oranı %21 olup, hasat zamanı yeşil olarak Ekim'in ilk yarısıdır. Yeşilken toplanan meyveler çekirdekleri çıkarılıp içine kırmızı biber, badem, havuç vb. doldurulur.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !